Łupież – co robić?

Na Twoich ramionach co rusz pojawia się „biały proszek”? Próbujesz niepostrzeżenie usunąć go ze swojej marynarki lub koszuli? Nie jesteś osamotniony. Problem występującego łupieżu dotyczy niemal trzech milionów Polaków.

Medycyna podsuwa wiele różnych rozwiązań, które pozwalają skutecznie uporać się z łupieżem. Najpopularniejszy typ łupieżu ma charakter suchy i jednocześnie jest najłatwiejszym w leczeniu. Jak zatem raz na zawsze wyleczyć łupież?

Szampon przeciwłupieżowy

Pierwszym wyborem w walce z łupieżem zazwyczaj jest wymiana szamponu na taki, który działa przeciwłupieżowo. Kosmetyki zwalczające drożdżaki powinniśmy kupować głównie w aptekach. Wszak, to właśnie w punktach farmaceutycznych otrzymamy lekarstwo, a nie kosmetyk.

Część szamponów przeciwłupieżowych dostępnych jest tylko na receptę. Lekarze zalecają ich stosowanie w dosyć zaawansowanych przypadkach.

Leczenie doustne

W przypadku, gdy organizm nie reaguje na działania zewnętrzne (m.in szampony przeciwłupieżowe) specjalista może przepisać leki doustne o charakterze przeciwgrzybiczym.

Domowe sposoby

Dosyć powszechnym rozwiązaniem jest stosowanie wszelkiego rodzaju naturalnych przepisów. Maseczki, peelingi czy płukanki są jak najbardziej dobrym sposobem na walkę z łupieżem.

W Internecie: na blogach i forach znajduje się mnóstwo przepisów o takim charakterze. Ich popularność nie maleje, co niewątpliwie jest wynikiem skuteczności. Warto zauważyć, że składniki stanowiące podstawę płukanek i maseczek są wykorzystywane w produkcji kosmetyków o charakterze odżywczym i antyłupieżowym.

Należy pamiętać, że wyżej wymienione sposoby skuteczne okażą się w przypadku łupieżu suchego. Skuteczność tych rozwiązań w leczeniu innych typów łupieżu może okazać się niewystarczające. W przypadku braku poprawy, warto skontaktować się z lekarzem, gdyż łupież może mieć inne podłoże.

Istotny jest również czas reakcji. Im szybciej zaniechamy rozwojowi drożdzaków na naszej skórze, tym łatwiej uporamy się z łupieżem.

One comment

  1. Przez ten „biały proszek” nie mogłam zakładać moich ulubionych ubrań, pojawił się nagle i nie chciał mnie opuścić przez dłuższy czas :< Próbowałam z nim walczyć na różne sposoby.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *