Co na zanieczyszczony i zakwaszony organizm?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe bardzo często kończą się zakwaszeniem i zanieczyszczeniem organizmu. To dwie przypadłości, których objawy zwykle bywają podobne. Pojawia się dyskomfort trawienny, pogorszone samopoczucie, dolegliwości jelit i żołądka.

Regularne oczyszczanie i odkwaszanie organizmu jest zatem procesem absolutnie koniecznym. Niestety, wiele osób zwyczajnie w świecie – zapomina o tych elementach zdrowego trybu życia. Konsekwencje wspomnianego „zapominalstwa” mogą być naprawdę poważne.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Oczyszczanie organizmu to proces, którego realizacja nie powinna być zbyt skomplikowana. Tym bardziej, że można tego dokonać za pomocą suplementów diet. Efektywnym rozwiązaniem jest stosowanie błonnika witalnego – zmikronizowanych nasion babki jajowatej i babki płesznik.

Alternatywną metodą oczyszczania organizmu jest stosowanie specjalnych diet. Niestety, ich głodówkowy charakter może powodować znaczne osłabienie organizm, przez co mało kto je poleca. Nie mniej jednak, są równie skuteczne.

Jak pozbyć się kwasowości w organizmie?
Zakwaszenie organizmu to stan w których pH jest różne od 7,35-7,45. Wywoływane jest głównie przez produkty takie jak czerwone mięso, słodycze czy napoje gazowane.

Równowagę kwasowo-zasadową można uzyskać poprzez suplementację specjalnych preparatów, takich jak chociażby Spirulin Plus. To doskonały suplement diety, który odkwasi organizm i zneutralizuje wszelkie objawy.

Alternatywnie, w celu uzyskania równowagi kwasowo-zasadowej można skorzystać z domowych receptur (np. odkwaszanie sodą, octem jabłkowym lub sokiem z cytryny) albo zastosować dietę zasadową (opartą na produktach zasadotwórczych).

Łatwiej zapobiegać niż leczyć!
Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać powstającym zanieczyszczeniom i zakwaszeniom. Wykorzystaj zdrową, pełnowartościową dietę i profilaktycznie stosuj wyżej przedstawione suplementy diet, a z całą pewnością unikniesz problemów z układem trawienno-jelitowym.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sprawdzonych metod na odkwaszanie i oczyszczanie organizmu, koniecznie odwiedź: odkwaszaczorganizmu.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *