Wybielanie zębów domowymi sposobami

Posiadanie śnieżnobiałych zębów nie musi być tylko marzeniem. Obecna wiedza stomatologii pozwala bowiem szybko, bezboleśnie usunąć przebarwienia i cieszyć się śnieżnobiałym kolorem zębów.

W gabinetach stomatologicznych znajdziemy szeroką ofertę rozmaitych zabiegów wybielających. Zazwyczaj opierają się one na technologii świetlnej/laserowej. To skuteczne, nieinwazyjne i niezagrażające szkliwu metody. Niestety, nie należą do najtańszych – a co za tym idzie, nie każdy może pozwolić sobie na ich realizację.

Alternatywa? Domowe sposoby na wybielanie zębów!
Alternatywnym rozwiązaniem dla drogich zabiegów realizowanych w gabinetach dentystycznych są tzw. domowe receptury. Wykorzystywane z pokolenia na pokolenie sposoby do tej pory są skuteczne. Dlaczego zatem ich nie wykorzystać? Poznajcie dwie, bardzo efektywne metody na białe zęby.

Soda oczyszczona
Soda oczyszczona to produkt wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Posiada silne właściwości odkwaszające i wybielające. Niestety, poza tym, że daje efekt bielszych zębów o nawet kilka odcieni, to jest również niebezpieczna dla szkliwa zębów.

Soda oczyszczona działa niezwykle silnie, dlatego też powinna być wykorzystywana sporadycznie. Nie można regularnie szczotkować zębów sodą, gdyż może to mieć katastrofalne skutki dla kondycji naszego uzębienia.

Sok z cytryny
Cytryna to owoc, którego właściwości pro-zdrowotne są nieocenione. Wykorzystywana w przemyśle kosmetyczno-farmaceutyczną cytryna znajduje zastosowanie również przy procesie wybielania zębów. Co prawda, uważa się, że kwasy owocowe negatywnie wpływają na strukturę zębów, aczkolwiek – kwas cytrynowy jest na tyle słaby, że nie powinien wyrządzić większej szkody.

Poprzez regularne szczotkowanie zębów sokiem z cytryny można wybielić zęby o nawet kilka odcieni.

 

Reasumując, nie trzeba wydawać kroci na zabiegi wybielające zęby. Z powodzeniem można zrealizować je również w domu – wykorzystując receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie są one aż tak bezpieczne dla kondycji naszych zębów, jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych zabiegów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *