W jaki sposób wybielić zęby domowymi sposobami?

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Nie ma w tym nic zaskakującego – w końcu, uśmiech ma wpływ na wizerunek dosłownie każdego.

Na nieszczęście, wiele osób zaniedbuje swoje zęby w latach młodości, co kończy się zażółceniami i przebarwieniami. Drogie zabiegi stomatologiczne są skuteczne, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Z tego też względu przygotowaliśmy zestawienie alternatyw.

Herbata z czystka
Czystek znany jest z wielu różnych właściwości pro-zdrowotnych. Ma ogromny wpływ na układ pokarmowy, immunologiczny oraz sercowo-naczyniowy. Ponadto, jego stosowanie pozytywnie odbija się na urodzie – w tym na kolorze zębów.

Udowodniono, że codzienne stosowanie czystka pozwali usunąć wszelkie trudno dostępne zanieczyszczenia oraz wybielić zęby. W ciągu 3-4 tygodni można uzyskać kolor bielszy o kilka tonów.

Soda oczyszczona
Soda oczyszczona to substancja o bardzo silnym działaniu odkwaszającym i oczyszczającym. Doskonale sprawdza się w roli detoksu, ale nie tylko.

Jej silne właściwości mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy wybielaniu zębów. Wystarczy tylko przeszczotkować zęby tą substancją (około minutę) by uzyskać natychmiastowy efekt. Niestety, soda może doprowadzać do zniszczenia szkliwa.

Sok z cytryny
Doskonałym sposobem na poprawę kondycji naszych zębów okazuje się również sok z cytryny. Mimo obecności destrukcyjnie działających kwasów owocowych może być z powodzeniem wykorzystywany w procesach wybielających zęby. Wszystko przez to, że działa rozjaśniająco i oczyszczająco.

Truskawki
Ostatnią przedstawianą metodą są truskawki. Tak, właśnie truskawki! Ten niezwykle smaczny owoc skrywa w sobie właściwości oczyszczające zęby z wszelkich zarazków. Wszystko to dzięki małym nasionkom umieszczonych na wierzchniej warstwie truskawki. Ich mikroskopijność sprawia, że docierają do najtrudniej dostępnych miejsc i pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń. Po spożyciu tego owoca wystarczy dobrze wypłukać zęby.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *