Przyczyny cellulitu

Tzw. skórka pomarańczowa to problem z którym borykają się głównie kobiety. W Polsce, cellulit dosięga około 25% Pań. Usunięcie cellulitu i zapobieganie występowania problemu jest jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że poprawnie zdiagnozujemy przyczynę dolegliwości.

Na występowanie cellulitu wpływ może mieć wiele różnych czynników. W dzisiejszej publikacji pokrótce przedstawiamy najczęściej występujące.

Nieodpowiednie odżywianie – „jesteśmy tym, co jemy” – te powiedzenie jest jak najbardziej trafne w kontekście występowania cellulitu. Jeśli spożywamy tłuste, modyfikowane i niezdrowe jedzenie to pojawienie cellulitu jest niemalże gwarantowane.

Brak ruchu – aktywność fizyczna kształtuje nasze ciało i ma ogromny wpływ na nasz wygląd – włosy, paznokcię, figurę oraz skórę. Brak ruchu może doprowadzić do nadwagi i spowodować problemu z układem krążenia, czego konsekwencją jest między innymi cellulit.

Obcisłe ubrania – noszenie ciuchów, które uciskają naszą skórę może doprowadzić do drobnych problemów z krążeniem. Popularne leginsy i inne obcisłe ubrania wpływają na podskórne tkanki i mogą doprowadzać do ich zdeformowania.

Zaburzenia hormonalne – jedną z najczęstszych przyczyn występowania cellulitu jest przewaga estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. Zaburzenia hormonalne tego typu można spotkać w okresach takich jak ciąża, menopauza, czy dojrzewanie.

Wady postawy – niektóre wady postawy mogą doprowadzać do występowania zaburzeń w krążeniu krwi. Bardzo często cellulit jest towarzyszem osób borykających się ze skrzywieniem kręgosłupa.

Palenie papierosów – udowodniono, że u nałogowych palaczek cellulit występuje znacznie częściej. Wynika to ze szkodliwych substancji zawartych w dymie papierosowym, które mogą ograniczać krążenie krwi.

Jak widać przyczyny cellulitu mogą być bardzo różne. Prawidłowa diagnoza pomaga w usuwaniu tej przypadłości. Warto bowiem w pierwszej kolejności wyeliminować czynniki kształtujące problem, a w dalszej kolejności zająć się usuwaniem zdeformowanej tkanki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *