Powiększanie kobiecego biustu: lipomodeling, implanty, kwas hialuronowy

Niemal każda kobieta marzy o tym, by stać się posiadaczką większego i jędrniejszego biustu. To nie dziwi – w końcu, piersi są bardzo ważnym elementem kobiecej urody.

Panie podejmują trudy upiększania biustu na wiele różnych sposobów. Niektóre korzystają z rozwiązań nieinwazyjnych (tabletki, maści i diety na większy biust), inne zaś wykorzystują rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy najpopularniejsze zabiegi na większy biust.

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową
Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową, a właściwie – lipomodeling to rozwiązanie, które cieszy się niemałym zainteresowaniem z tego względu, iż efekty zabiegu prezentują się w pełni naturalnie. Wszakże, piersi w głównej mierze składają się z tkanki tłuszczowej.

Zabieg ten składa się z dwóch części – liposukcji (pobierania tkanki tłuszczowej) i modelingu (modelowania piersi odwirowanym materiałem). Okres rekonwalescencji wynosi do kilku tygodni, a sam zabieg kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.

Powiększanie piersi implantami
Zdecydowanie najbardziej inwazyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zabiegi powiększania piersi jest operacja polegająca na wszczepieniu implantów piersiowych. Jednocześnie jest to forma, która daje największe możliwości. Pacjentka ma możliwość doboru dowolnego kształtu, wielkości oraz rodzaju wypełnienia implantu.

Finalny efekt po zabiegu można zobaczyć dopiero po kilkunastu tygodniach. Ból po zabiegu jest dosyć znaczny. Istnieją również wskazania co do ograniczenia ruchu przez kilka następnych tygodni. Koszt zabiegu to 15.000-20.000 złotych.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym
Najmniej inwazyjnym, ale przy tym najmniej trwałym rozwiązaniem jest powiększanie piersi kwasem hialuronowym. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu cienką igłą specjalnego preparatu (odżywki) bazującego na kwasie hialuronowym, a następnie modelowaniu piersi.

Efekty utrzymują się od 18 do nawet 30 miesięcy. Aby utrzymywać kształt i wielkość zmienionego biustu należy systematycznie uzupełniać kwas hialuronowy.

Koszt zabiegu jest różny i zależy od ilości wstrzykiwanego kwasu hialuronowego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *