Jak pozbyć się cellulitu z pośladków?

Zdeformowana tkanka tłuszczowa to cellulit. Przypadłość ta, dotyka w zdecydowanej większości (98% przypadków) kobiety, gdyż jest ściśle uwarunkowane przez obecność estrogenów (żeńskich hormonów płciowych).

Cellulit to nieestetyczny defekt, który zwykle pojawia się w okolicach ud i pośladków. Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia danej jednostki, aczkolwiek ma ogromny wpływ na atrakcyjność. Wszak, gładka skóra uchodzi za jedną z domen urody.

Cellulit na pośladkach – co przyczynia się do jego występowania?
Czynniki kształtujące występowanie cellulitu mogą być bardzo różne. Zazwyczaj, defekt ten jest efektem zmian hormonalnych, ale nie zawsze. Czasami, uwarunkowany jest przez:

  • Nieprawidłowości w diecie
  • Niewłaściwą pielęgnację skóry
  • Palenie papierosów
  • Siedzący tryb życia
  • Inne choroby
  • Zażywane leki

Cellulit na pośladkach – efektywna profilaktyka
Jeśli Twoja skóra ma tendencję do kreowania cellulitu i innych zmian, wówczas warto zadbać o proste działania profilaktyczne. Dotyczyć powinny one dwóch sfer: zewnętrznej oraz wewnętrznej.

Profilaktyka zewnętrzna polega na stosowaniu kremów odżywiających, peelingów złuszczających i pobudzających krążenie. Z kolei profilaktyka wewnętrzna na stosowaniu suplementacji uzupełniającej, zmianie nawyków żywieniowych, rezygnacji z używek oraz wzmożeniu aktywności fizycznej.

Cellulit na pośladkach – jak się go pozbyć?
Występowanie cellulitu na pośladkach to przypadłość spotykana coraz częściej. Szacuje się, że zdeformowana tkanka tłuszczowa w tym miejscu pojawia się u około 40% kobiet.

Istnieje kilka efektywnych metod na pozbycie się tej nieestetycznej dolegliwości. Szczególnie dużą popularnością cieszą się kremy i maści na cellulit. To preparaty, których celem jest odżywienie i poprawa ukrwienia skóry.

Dosyć często, kobiety sięgają również po sprawdzone domowe receptury, a wśród nich: peeling z fusów kawy, naprzemienne prysznice, maseczki z awokado. Nieco rzadziej, Panie korzystają z oferty zabiegów medycyny estetycznej (mezoterapia igłowa, laseroterapia, mikrodermabrazja oraz rozmaite peelingi chemiczne).

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *