Co na cellulit?

Zanim po raz kolejny odwiedzisz drogerię i zdecydujesz się na zakup kremu na cellulit przetestuj domowe sposoby na walkę z pomarańczową skórką. Wszak, niektóre z nich mogą okazać się skuteczniejsze od drogich kosmetyków.

O skuteczności tych rozwiązań może świadczyć fakt, iż mimo upływu lat i rozwoju medycyny estetycznej – nadal są wykorzystywane. Czy domowe sposoby na cellulit mogą stanowić alternatywę dla drogich zabiegów?

Kawowy peeling

Zastosowanie peelingu z kawy jest zdecydowanie najpopularniejszą formą ofensywy przeciwko celullitowi. W Internecie krąży mnóstwo różnego rodzaju przepisów na peelingi, maseczki, czy kremy.

Kofeina na skórę działa ujędrniająco, rozszerza naczynia krwionośne oraz pozytywnie wpływa na rozkład komórek tłuszczowych.

Przygotowanie:

4 łyżeczki zmielonej kawy, 2 łyżki soli oraz oliwę z oliwek dokładnie wymieszać. Następnie tak przygotowany peeling rozprowadzać kolistymi ruchami po skórze.

Zabieg można powtarzać każdego dnia, do momentu uzyskania oczekiwanych efektów.

Zimny prysznic

W walce z cellulitem skutecznym rozwiązaniem okazać się może zimna woda. Zabieg należy realizować seriami, kilka razy po każdej kąpieli. Choć metoda brzmi banalnie – przynosi zaskakująco dobre rezultaty.

Realizacja:

Miejsce dotknięte cellulitem należy naprzemiennie polewać ciepłą i zimną wodą (ok 15-20 sekund). Ciepło na skórę działa rozkurczająco, zimno z kolei – obkurczająco, co w rezultacie doprowadza do ujędrnienia się skóry.

Maseczka z aloesu

Aloes ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji i leczeniu skóry. Skuteczny okazuje się także w walce z cellulitem, o czym świadczy chociażby fakt, iż jest podstawowym składnikiem wielu kremów na cellulit. Aloes odżywia i ujędrnia skórę.

Przygotowanie:

Liście aloesu należy dokładnie zmiażdżyć i wymieszać z mąką ziemniaczaną i odrobiną oliwy z oliwek. Następnie dokładnie rozprowadzić po skórze dotkniętej cellulitem i owinąć folią spożywczą/aluminiową. Po kwadransie należy zmyć maseczkę letnią wodą.

A jakie Wy, drodzy czytelnicy preferujecie sposoby walki z cellulitem? Co w Waszym przypadku okazało się skuteczne?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *