Pielęgnacja włosów rudych

Rudy kolor włosów dedykowany jest dla kobiet odważnych i przebojowych, które pragną podkreślić swój seksapil. Choć tylko 2% populacji rodzi się z tym kolorem na głowie, to nosi go znacznie więcej osób. Wszak, na rudo farbuje się naprawdę liczne grono Pań.

Jak dbać o włosy rude?

Ten specyficzny kolor włosów wymaga szczególnej pielęgnacji. Specjalnie dla wszystkich rudych kobiet prezentujemy rady jak prawidłowo pielęgnować i dbać o utrzymanie koloru i optymalnej kondycji włosa.

Słońce nie jest Twoim sprzymierzeńcem

Za naturalne występowanie koloru rudego odpowiada naturalny pigment feomelanina. W momencie nadmiernej ekspozycji włosów, feomelanina zanika, co sprawia, że włosy są wypłowiałe. Tracą blask i stają się nieatrakcyjne.

W przypadku włosów farbowanych – rudy w świetle wygląda jeszcze atrakcyjniej. Tutaj należy jedynie zadbać o odpowiednie nawilżenie, gdyż ostre słońce może doprowadzić do nadmiernego przesuszania się włosa.

Chlor – kolejny wróg

Fryzjerzy zalecają niekorzystanie z chlorowanej wody (np. w basenach, aqua-parkach itd.) przez okres minimum dwóch tygodni po koloryzacji. Wynika to z faktu, iż farba może nie być dostatecznie utrwalona.

Zabiegi pielęgnacyjne – konieczne

Odpowiednia pielęgnacja włosów po koloryzacji jest absolutnie konieczna. Farby mają negatywny wpływ na włosy i ich strukturę. Zniszczone włosy należy traktować różnego rodzaju maseczkami, odżywkami i naparami, aby przywrócić im naturalny blask i dobry wygląd.

Doskonale na włosy rude odziałowuje miód oraz żółtka jajek. Rozświetlają kolor, dodają intensywności i świeżości.

Dlaczego musisz pielęgnować włosy rude?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, kolor rudy jest bardzo specyficzny – dedykowany odważnym i pewnym siebie kobietom.

Pielęgnacja włosów jest absolutnie konieczna, gdyż wszelkie niedoskonałości (suchość, rozdwojone końcówki, wypłowiały kolor) są zauważalne w ekspresowym tempie. O ile w blondzie, czy kolorach ciemnych wszystko można zamaskować o tyle w przypadku odcieni rudości jest to ekstremalnie trudne zadanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *