Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu

Jednym z najważniejszych elementów kobiecej urody są włosy. Ich wygląd jest dla Pań bardzo ważny. Panie potrafią spędzać mnóstwo czasu nad ich pielęgnacją.

Włosami, które wymagają szczególnej uwagi są te, które zostały poddane zabiegowi rozjaśniania. Zabieg ten wpływa na kondycję i strukturę włosów – znacząco je osłabiając. Nawet najlepszy fryzjer wykorzystujący kosmetyki z najwyższej półki nie jest w stanie ograniczyć zniszczeń. To cena piękna.

Regeneracja włosów po rozjaśnianiu

Włosy rozjaśniane są niezwykle wymagające. Potrzebujesz skorzystać z szeregu różnych kosmetyków, aby przywrócić im dawny blask i optymalną kondycję.

Przede wszystkim, musisz zadbać o dobór odpowiedniej odżywki – regenerujące, wzmacniającej i nawilżającej. Unikaj preparatów z jakimikolwiek barwnikami, gdyż włosy rozjaśniane mogą przez to zmieniać swój kolor.

Ważną kwestią jest również odżywianie włosów od wewnątrz, a konkretniej – pełnowartościowy zbilansowany jadłospis. Dodatkowo, dietę warto wspierać kompleksami witaminowymi i biotyną. Wzmocni to włosy i pobudzi je do wzrostu.

Regularnym zabiegiem regeneracyjnym, który należy przeprowadzać po rozjaśnianiu jest maskowanie, czyli stosowanie maseczek. Wybieraj tylko i wyłącznie te do włosów jasnych. Inne, mogą zawierać substancje pozostawiające odbarwienia na jasnych włosach.

Dodatkowo, włosy należy cyklicznie olejować. Pozwoli to odbudować naturalna warstwę ochronną i nada blasku naszym włosom.

Zaniechaj dalszym zniszczeniom

Włosy rozjaśnione są bardzo osłabione. To oznacza, że ich podatność na dalsze zniszczenia jest bardzo wysoka. Dlatego też, musisz dodatkowo zadbać o to, aby nie dochodziło do dalszych zniszczeń. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim ogranicz stosowanie suszarek, prostownic i lokówek. Wysoka temperatura nie sprzyja włosom rozjaśnianym i doprowadza do przesuszania się. Ogranicza także ekspozycję włosów na słońce.

Sugerujemy zaniechać stylizacji włosów przy wykorzystaniu różnych środków chemicznych, w tym: pianek, żelów i podobnych. Zawierają szkodliwe związki, które mogą wpływać degradująco na nasze osłabione włosy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *