Jak pozbyć się łupieżu – domowe sposoby

Łupież to dolegliwość skóry głowy, której objawy są nieestetyczne do tego stopnia, że potrafią wprawić w kompleksy. Biała, opadające płatki tworzą defekt, którego leczenie co prawda nie jest trudne, ale może potrwać nawet do kilku tygodni.

Pozbycie się łupieżu to jedno. Eliminacja przyczyny to drugie. Dlatego też, leczenie warto rozpocząć od diagnozy, która pozwoli nam wyeliminować łupież w przyszłości.

Jakie są przyczyny występowania łupieżu?

Do powstawania łupieżu przyczynia się między innymi:

  • nieodpowiednie odżywianie
  • zła pielęgnacja skóry głowy
  • dobór nieodpowiednich kosmetyków do higieny skóry głowy i włosów
  • zaburzenia hormonalne
  • palenie papierosów

W pierwszej kolejności należy zweryfikować te przyczyny. Gdyby ich wyeliminowanie nie przyniosło skutku, należy skontaktować się ze specjalistą, celem podjęcia innych form leczenia.

Jak pozbyć się łupieżu – domowe sposoby

Alternatywnym rozwiązaniem dla korzystania ze środków dostępnych w aptekach jest zastosowanie się do domowych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Niegdyś, była to jedyna szansa na wyeliminowanie tego problemu. Jak się okazuje – niektóre metody są popularne także i dziś. Poniżej najlepsze dwa domowe sposoby na łupież:

Kompresy z oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek i jej właściwości są bardzo powszechnie wykorzystywane w przemyśle kosmetologicznym. Dobroczynne działanie wykazuje także w leczeniu łupieżu.

Wystraczy 50-80 ml oliwy wylać na głowę i delikatnymi ruchami wmasowyć przez około 5-7 minut. Następnie pozostawić na kolejne minuty (5-10) i dokładnie spłukać. Zabieg powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Sok z cytryny

Kolejny produkt spożywczy, którego wykorzystanie w kosmetologii jest bardzo szerokie. Sok z cytryny skuteczny jest również przy leczeniu wszelakich chorób skórnych, w tym łupieżu.

Pokrój cytrynę na plastry. Przy wykorzystaniu przygotowanego cytrusa wcieraj w skórę głowy kilka minut dziennie (bezpośrednio przed kąpielą), a następnie dokładnie umyj głowę. Cytryna może wykazywać działanie rozjaśniające, dlatego też przy włosach ciemnych należy być szczególnie ostrożnym. Nie mniej jednak, metoda wykazuje naprawdę dużą skuteczność.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *