Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Atrakcyjna kobieta poświęca na pielęgnację swojego ciała mnóstwo czasu. Panie sporo uwagi poświęcają swoim włosom. Wszakże, to element mający ogromny wpływ na kobiecą urodę.

Jednym z najbardziej absorbujących typów włosów są te, które zostały poddane zabiegowi rozjaśniania. Zwykle, po przeprowadzeniu procesu zmiany koloru włosy są bardzo zniszczone, przesuszone i łamliwe.

Jak dbać o włosy rozjaśniane – podstawowe zabiegi pielęgnacyjne

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjncych zaliczamy oczywiście mycie włosów. Te realizować można z dowolną częstotliwością. Należy jednak ograniczyć wykorzystywanie specyfików o zbyt silnych właściwościach. Nie zalecamy korzystać z szamponów z SLS. Zdecydowanie rozsądniej jest użytkować delikatne szampony dla dzieci i/lub odżywki.

Kolejnym, podstawowym – bardzo ważnym procesem jest odżywianie włosów. Odżywki do włosów rozjaśnianych muszą wykazywać właściwości regenerujące, nawilżające i wzmacniające. Stosować je należy codziennie (przed myciem włosów w przypadku odżywek zmywalnych lub w ciągu dnia w przypadku odżywek niezmywalnych).

Sporo uwagi należy poświęcić także olejowaniu włosów. Zabieg ten ma na celu odbudować naturalną powłokę ochronną włosa oraz poprawić jego wygląd (nadać blasku). Włosy jasne powinny być olejowane tylko i wyłącznie olejkami naturalnymi. Inne mogą powodować przebarwienia.

Ostatnim podstawowym zabiegiem jest maskowanie włosów. Maseczki regeneracyjne zaleca się stosować raz na jeden-dwa tygodnie.

Jak dbać o włosy rozjaśniane – czego unikać?

Włosy zniszczone są podatne na wszelkie procesy destrukcyjne. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby zadbać o:

  • ograniczenie zabiegów z wykorzystaniem różnego rodzaju chemicznych specyfików takich jak żele, gumy do włosów, pianki
  • suszenie włosów w naturalny sposób (nie stosować suszarek z gorącym nawiewem)
  • ograniczenie ekspozycji na słońce

Warto również pamiętać o tym, że zdrowe odżywianie niesie za sobą poprawę kondycji włosów. Pełnowartościowa, zbilansowana dieta to klucz do sukcesu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *