Co na łupież?

Próbujesz niepostrzeżenie strzepać łupież z własnych ramion? Chcesz ukryć ten wstydliwy problem? Wiedz, że medycyna oferuje wiele różnych sposobów na trwałe pozbycie się tego problemu.

Łupież tłusty

Grzyb drożdżopodobny Pityrospurum ovale szybko rośnie w warunkach, które oferuje mu skóra ze skłonnościami do przetłuszczania się. Wzrost tego drożdżaka powoduje wzrost odchodów, co skutkuje większym prawdopodobieństwem wystąpienia zapalnego.

Łupież tłusty objawia się poprzez świąd i zaczerwienienie. To finalnie doprowadza do powstania źółtawych nieestetycznych łusek.

Łupież suchy

Łupież suchy występuje na skórze, która wykazuje nadwrażliwość na drożdżaka Pityrospurum ovale. W tym przypadku – nawet najmniejsza ilość tego drożdżaka doprowadza do wystąpienia stanu zapalnego. Łupież suchy może być wywołany także przez wybór nieodpowiednich kosmetyków.

Co na łupież tłusty?

Leczenie łupieżu tłustego można realizować na kilka sposobów. Zdecydowanie najpopularniejsze są lecznicze szampony, których skład opiera się na ketokonazolu, pirytonianie cynku, siarczanie selenu i kwasie salicylowym.

Alternatywą są domowe sposoby na łupież tłusty. Spośród babcinych przepisów, tym, który cieszy się najlepszą opinią jest maseczka z drożdży, olejku rycynowego oraz mleka.

Co na łupież suchy?

Leczenie łupieżu suchego realizowane powinno być przy wykorzystaniu delikatnego szamponu o odczynie pH równym 5,5. W przypadku, gdy łupież wynika z wykorzystania złych środków higienicznych – zmiana szamponu na taki okaże się wystarczająca.

Jeśli problem po zastosowaniu wyżej wymienionych szamponów nie ustąpi należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku braku efektów lekarz zdecyduje się na kurację od wewnątrz środkami anty-grzybiczymi. Ostatecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie szmaponu dziegciowego, który hamuje pracę gruczołów łojowych.

Należy również pamiętać, że im szybciej rozpoczniemy leczenie problemu, tym łatwiej będzie nam się go pozbyć. Stosowanie nowych szamponów często może nasilić problem, ale po czasie doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Wynika to z faktu przyśpieszenia usuwania zalegających łusek.

One comment

  1. Przez długi czas bałam się założyć kolorowe swetry, ze względu na widoczny na nich łupież. Szukałam rozwiązania na ten problem w internecie, stosowałam naturalne sposoby i różne szampony przeciwłupieżowe, bez większy efektów. Pewnego dnia moja siostra poleciła mi ampułki przeciwłupieżowe, początkowo podeszłam do nich z dystansem ale w momencie, kiedy zauważyłam, że działają uważam używanie ich za dobrą decyzje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *