Jak schudnąć 3 kg?

Nie do końca jesteś zadowolona ze swojej figury i chętnie pozbyłabyś się kilku kilogramów? Chcesz dokonać drobnych korekt, ale kompletnie nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Świetnie trafiłaś. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy sposoby na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów.

Jak schudnąć 3 kg?

3 kilogramy nadwagi to dużo i mało. Dużo z tego względu, że taka ilość tkanki tłuszczowej może być zauważalna (szczególnie w okolicach brzucha, pośladków i ud). Mało, gdyż nie potrzeba ogromu pracy by spalić taką ilość.

Co zatem zrobić, by pozbyć się zbędnych kilogramów? Przy tak niewielkiej nadwadze nie trzeba korzystać z „cudownych” diet, tabletek na odchudzanie i innych „wynalazków”. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie lekka zmiana nawyków żywieniowych i dodatkowa aktywność fizyczna.

Dieta na odchudzanie

Czy potrzbeujesz diety odchudzającej, by pozbyć się trzech zbędnych kilogramów? Oczywiście, że nie. Jeśli Twój organizm nie wykazuje większych tendencji do tycia, to wystarczy drobna korekta Twoich posiłków.

Wyeliminuj z diety:

  • słodycze
  • fast-foody
  • sosy
  • słodkie soki
  • niezdrowe tłuszcze i produkty wysokokaloryczne

Jednocześnie zadbaj by posiłki składały się z:

  • pełnowartościowego białka (ryby, drób, nabiał itd)
  • węglowodanów złożony (pełnoziarniste produkty, grube kasze itd)
  • oliwy z oliwek

Taka zmiana z całą pewnością wystarczy.

Trening na odchudzanie

Podobnie jak w przypadku diety – nie ma potrzeby stosować radykalnych, bardzo wymagających planów. Taką ilość tkanki tłuszczowej można zniwelować poprzez naturalne dołączenie ruchu do naszego życia. Co przez to rozumiemy? Uprawianie sportowego hobby lub długie spacery w dobrym tempie. To naprawdę wystarczy, by organizm zwiększył zapotrzebowanie energetyczne, a tym samym zaczął pobierać energię z materiału zapasowego.

Podsumowując, aby schudnąć 3 kg nie potrzeba cudów. Delikatne zmiany w żywieniu i aktywności fizycznej są w pełni wystarczające. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z profesjonalnych diet i uraczyć ciało ciężkim treningiem. To z całą pewnością przyśpieszy proces odchudzania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *