Jak schudnąć 10 kg w miesiąc?

Redukcja wagi wiąże się przede wszystkim z koniecznością większego zdyscyplinowania organizmu. Dwa kluczowe procesy składające się na odchudzanie to: dieta oraz ćwiczenia. To właśnie o nie musimy zadbać chcąc schudnąć 10 kilogramów w ciągu jednego miesiąca.

10 kilogramów w ciągu miesiąca – czy jest to możliwe?

Niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. Efekty w postaci redukcji dziesięciu kilogramów to prawdziwe wyzwanie, które wiąże się z koniecznością pełnego zaangażowania w procesy odchudzające.

Jak schudnąć? Czyli kilka słów o diecie i aktywności fizycznej.

Aby realnie móc myśleć o redukcji w ilości dziesięciu kilogramów na miesiąc musimy posiąść sporą wiedzę. Wszakże nie wystarczy „mniej jeść” i „więcej ćwiczyć”. Tutaj potrzeba ogromnej precyzji jeśli chodzi o bilans kaloryczny i dobór odpowiedniej formy ćwiczeń.

Dieta odchudzająca

Po dietę odchudzającą najlepiej udać się do dietetyka. Wszakże, wiedza i doświadczenie pozwalają ustalić idealny wręcz bilans kaloryczny. Przestrzegamy przed wykorzystywaniem jakichkolwiek jadłospisów o charakterze głodówkowym. Wszakże, są one niebezpieczne dla organizmu (powodują bardzo duże osłabienie). Poza tym, bardzo często po zaprzestaniu głodowania organizmu dochodzi do efektu jojo na skutek spowolnienia organizmu.

Trening odchudzający

Planów treningowych jest dosłownie mnóstwo. To jaką formę powinien przybrać nasz trening zależy od możliwości, wieku oraz wielkości nadwagi. Zaleca się wykorzystywać formy aerobowe (ćwiczenia tlenowe).

Do najskuteczniejszych form zaliczamy: bieganie, stepowanie, jazdę na rowerze, aerobik hi-low. Pamiętać należy jednak o tym, że intensywność powinna wynosić 80-85% (nie więcej i nie mniej) tętna maksymalnego. To pułap, który gwarantuje najwyższą efektywność treningu odchudzającego.

Reasumując, 10 kg w miesiąc to niemałe wyzwanie. Jest jednak jak najbardziej możliwe do zrealizowania, co pokazują liczne przykłady. Niekiedy jednak, dla dobra swojej motywacji warto proces redukcji rozłożyć na nieco dłuższy okres czasu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *