Jak rozkręcić metabolizm?

Tempo przemiany materii ma bardzo duży wpływ na naszą figurę. Im jest szybsze, tym mniejsza szansa na to, że zostaniemy dotknięci przez nadwagę lub otyłość.

Dlatego też, tak ważnym jest to, aby zadbać o metabolizm. Przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pozwolą Ci rozkręcić Twój metabolizm. Zapraszamy do lektury.

Dieta wieloposiłkowa

Jedzenie 2-3 posiłków w ciągu jednej doby to nie za dobry pomysł. Organizm powinien bowiem dostarczać określoną dawkę pokarmów na zdecydowanie krótszy czas niż 5-6 godzin. Dietetycy sugerują jeść nawet do siedmiu posiłków dziennie, oczywiście odpowiednio mniejszych.

Regularne pory konsumpcji

To niezwykle ważny, by organizm otrzymywał pożywienie o stałych porach. Dzięki temu, będzie mógł dostosować się do nowych warunków i po prostu pracować systematycznie. Jeśli będziemy nieregularni – tak samo będzie zachowywał się nasz metabolizm. Nie tylko jesteśmy, tym co jemy, ale także jestśmy tacy, jak jemy.

Duża ilość wody

Mitem jest to, że spożywanie dużej ilości wody prowadzi do nadwagi. Woda nie ma kalorii, a co za tym idzie – nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszej masy ciała. Jej spożywanie w dużych ilościach ma dobroczynne właściwości – wspomaga proces trawienia, a także bierze udział w procesach detoksacji organizmu. Dzienne spożycie płynów nie powinno być mniejsze niż trzy litry.

Aktywność fizyczna

Nic tak nie stymuluje pracy naszych narządów wewnętrznych, a w tym całego systemu trawiennego, jak aktywność fizyczna. Codzienny kilkudziesięciominutowy trening potrafi mieć zbawienny wpływ na kondycję naszego ciała (zarówno fizyczną, jak i psychiczną). Trening może mieć różny charakter, jednakże najlepiej na nasze zdrowie wpływają ćwiczenia tlenowe (aerobowe).

Suplementacja

Metabolizm można rozkręcić także poprzez stosowanie suplementów diet. Wiele z nich wykazuje działanie wspomagające pracę układu trawiennego. Według różnych badań, najefektywniejsze są te, które zawierają błonnik lub kwas chlorogenowy. Uważa się również, że duży wpływ ma Garcinia Cambogia (źródło kwasu hydroksycytrynowego).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *